Quick-Light ledrampsfäste till BRP – inkl. OZZ XB1 P9″ ledramp

Artikelnr: QL-BRP-HD-1-PKT Kategorier: , ,

Ledramp & fäste för BRP skotrar med Heavy Duty-båge. Enkel montering i originalbulthål, anpassat för OZZ XB1 P9.

2475.20 kr  Exkl. moms2236.00 kr  Exkl. moms

Mer info

Quick-Light ledrampsfäste till BRP – inkl. OZZ XB1 P9″ ledramp

OZZ XB1 P9 LEDramp + Quick-Light fäste – ljuspaket för BRP skoter

Detta paket kombinerar den kraftfulla OZZ XB1 P9 LEDrampen med Quick-Light LEDrampsfäste, specialanpassat för BRP skotrar med Heavy Duty-båge. Ett perfekt val för dig som vill ha en färdig, stabil och snygg lösning för bättre sikt vid skoterkörning.

Quick-Light-fästet är tillverkat i rostfritt syrafast stål med 1 mm godstjocklek och monteras direkt i original bulthål där Heavy Duty-emblemet sitter. Det innebär enkel installation utan modifiering av skotern och ett mycket stabilt montage som klarar vibrationer, kyla och tuff körning.

Vid skoterkörning i mörker, skog och öppna leder är rätt ljus helt avgörande. Med OZZ XB1 P9 får du ett kraftfullt och välriktat ljus som lyser upp skoterspåret, gör ojämnheter och hinder tydligare och ger dig bättre kontroll och tryggare körning – oavsett om du kör sena kvällar, tidiga morgnar eller långa turer.


Paketet innehåller

✅ Quick-Light LEDrampsfäste till BRP Heavy Duty-båge
✅ OZZ XB1 P9 LEDramp


Passar till

✅ BRP Ski-Doo och Lynx
✅ Heavy Duty-båge årsmodell 2018–2025
✅ Skoterkörning i led, skog och fjäll


Fördelar med paketlösningen

✅ Perfekt passform – fäste och ramp anpassade för varandra
✅ Enkel montering i originalbulthål
✅ Stabil och vibrationssäker lösning
✅ Förbättrad sikt och ökad säkerhet i skoterspåret
✅ Snygg och diskret montering


Ytterligare information

Vikt 1.4 kg
0
    Normal leveranstid 2-3 arbetsdagar.
    Din varukorg är tomTillbaka till butiken
      Beräkna frakt
      Tillämpa kod