Mer info
Led Konverteringskit S18 H4
Tillfälligt slut i lager – kommer åter kringom mitten av Mars. Prenumerera på produkten för att få ett meddelande när den går att beställa!

Den nya generationen H4 är beydligt smidigare, vilket gör att den lättare går att installera i trånga utrymmen. Den är även rejält uppdaterad i ljuset med nästan 30% mer ljus, jämnare ljusbild och skarpare sken.
Led Konverteringskit S18 H4 för skoter och fyrhjuling
Passar till snöskoter BRP (bla. Ski-doo 850) med H4 sockel (bult-on). Ger ett helt otroligt ljus i dessa maskiner och super enkelt att byta på maskinen. Tar ca 1 minut och inga ingrepp på maskinen behövs! Lampan ger ett mycket starkt ljus. Kallvit, på ca 6000K, och kitet är på 8000 lumen
Lampan är vridbar 360° runt i fästet vilket gör att du enkelt kan ställa in lampan för att få ut det mesta av din reflektor. Tack vare detta får man också en bra ljusbild, som inte bländar men ger ett bra ljus.
Komplett kit med 2 lampor.
Klicka på länken nedan för att se en film nedan på ett test av detta ledkit:
Tekniska specifikationer:
- LED-Chip: CSP
- Volt: 9-32 V
- Kelvin: 6000K
- Effekt: 43 watt
- Lumen: 8000 lm
- Canbuskompatibel: till största delen (ej 100%)
- Diameter: 45 mm
- Längd: 82 mm
- Vikt: 0,9 kg / set
- Säljes i 2-pack
Led konverteringskit S18 H13

Led konverteringskit S18 H13
Ytterligare information
| Vikt | 0.3 kg |
|---|









